Çelik işleri
isayakkabisi.jpeg

İŞ AYAKKABILARI

İş ayakkabıları ağır sanayi başta olmak üzere çeşitli iş kollarına göre farklı çeşit ve modellerde üretilmektedir. İş ayakkabısı çeşitleri tüm bu sektörlerde meydana gelebilecek iş kazalarına karşı ayak yaralanmalarının önüne geçmek için uluslararası güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmekte ve kullanılmaktadır. 

ÇOK SATANLAR

JÜPİTER 157-01 S1
JÜPİTER 157-01 S1
press to zoom
JÜPİTER 294-01 S2
JÜPİTER 294-01 S2
press to zoom
JÜPİTER 106R S2
JÜPİTER 106R S2
press to zoom
LODER 070R S1
LODER 070R S1
press to zoom
JÜPİTER 023R S2
JÜPİTER 023R S2
press to zoom
SONORAN GPR-34 S2
SONORAN GPR-34 S2
press to zoom
TAR GPR-24 S2
TAR GPR-24 S2
press to zoom
BASİC GPR-14 S2
BASİC GPR-14 S2
press to zoom
EXECUTİVE GPR-55 S2
EXECUTİVE GPR-55 S2
press to zoom

S1, S2 ve S3 Ne Demektir ?

İş ayakkabısı, kanunlara ve mevzuatlara göre iş sağlığı ve iş güvenliği açısından kullanılması gereken zorunlu koruyucu ekipmanlardan biridir. Meslek gruplarına ve çalışılan alanlara göre farklı ham maddelerden farklı özelliklerde üretilmektedir. Hangi maddeden veya hangi meslek grubuna göre üretilse üretilsin ulusal ve uluslararası güvenlik standartlarına göre üretilmesi gerekmektedir. İş güvenliği mevzuatına göre bu standartlar harf ve rakamlardan oluşan çeşitli sembollere göre isimlendirilmiştir. Her iş ayakkabısında bulunması gereken zorunlu güvenlik standartları; S1, S1P, S2 ve S3 olarak sınıflandırılmıştır. 

S1 Standartlı İş Ayakkabısı:

Kozmopolit burunlu veya çelik burunlu olarak üretilebilir. Su geçiren bir deri ya da süetten imal edilmiştir. Bu nedenle daha çok kuru alanlarda kullanılmalıdır. Her türlü darbeye, yağa, asitli maddelere ve elektrik çarpmalarına karşı dayanıklıdır. Şok emici topuk bölgesine sahiptir. Antistatik özellikte ve kaymaz tabana sahiptir. 

S1P Standartlı İş Ayakkabısı:

Tabandan gelebilecek kesici ve delici cisimlerin batmasına karşı ayakkabı ile ayakkabı tabanı arasına konulan ekstra çekil tabanlı ayakkabılardır. Yağa dayanıklı tabana ve şok emici topuklara sahiptir. Ayrıca antistatik özelliklidir. 

S2 Standartlı İş Ayakkabısı:

Gelebilecek her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Yağa ve suya dayanıklı olduğu için ıslak ve yağlı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca şok emici topuk bölgesine ve antistatik özelliğe sahiptir. 

S3 Standartlı İş Ayakkabısı:

Paslanmaz çelik ara tabana sahip ayakkabılardır. Yağa ve suya dayanıklıdır. Antistatik özellikli ve şok emici topuğa sahiptir. Ayrıca enerji emilimi 110 newton seviyesine kadar ulaşabilmektedir. 

ONLİNE ALIŞVERİŞ

QR.png